Rok 2023 będzie trudny?

Zaplanuj go po stoicku!

Niepowtarzalny „Kalendarz stoicki 2023” Piotra Stankiewicza już w sprzedaży!

„Kalendarz” pomoże Ci zaplanować rok 2023, oddzielić rzeczy zależne od niezależnych, poskromić demony prokrastynacji i chaosu.

Bądź jak Marek Aureliusz — uporządkuj myśli pisząc i notując!

Za często łamiesz postanowienia noworoczne?

Nie wiesz co kupić pod choinkę?

Chcesz mieć ładną rzecz?

Tęsknisz za długopisem i dotykiem papieru?

Chcesz zacząć nowe życie?

„Kalendarz stoicki 2023” jest właśnie dla Ciebie!

2 320

lat stoickiej tradycji

12 000

sprzedanych egzemplarzy „Sztuki życia według stoików”
Trzeba planować po stoicku — bo to stoicyzm jest odpowiedzią! To on jest jasnym kompasem, który pozwala się nie zgubić. Stoicyzm to mądrość tysiącleci. Zaufaj jej!

A wszystko to od „pierwszego stoika III RP”, który zjadł zęby na temacie, jest autorem polskich i amerykańskich książek o stoicyzmie, setek artykułów, bloga, no i bestsellerowej „Sztuki życia według stoików”.

KALENDARZ KUPISZ TYLKO TUTAJ!

Nie ma go w księgarniach, dostaniesz go tylko tu.

Co więcej, jest najtańszy właśnie teraz — kupując teraz masz gwarancję najniższej ceny. Później będzie tylko droższy (inflacja i w ogóle).

DLACZEGO KALENDARZ?

Badania pokazują, że pisanie i robienie notatek jest najlepszym sposobem, żeby uporządkować swoje myśli i życie. Wiedział to już Marek Aureliusz. Verba volant, scripta manent — tylko słowa zapisane na papierze zostaną z nami na dłużej i tylko one mogą zmienić nasze życie.
Filozofia życia nie bowiem abstrakcją, tylko codzienną praktyką. I trzeba mieć gdzie ją odbywać — do tego właśnie służy „Kalendarz”. A dodatkowo jest miły w dotyku i estetyczny. Czego chcieć więcej?

DLA KOGO TO JEST?

Dla kogo jest stoicyzm? Dla każdej i każdego, kto chciałby lepiej ogarniać swoje życie, oddzielić rzeczy ważne od nieważnych, zaplanować wszystko jasno i klarownie. Czyli dla nas wszystkich!

JAK I DLACZEGO TO DZIAŁA?

Przez cały „Kalendarz” prowadzi linia demarkacyjna między tym, co od nas zależy, a tym co nie zależy. Ona porządkuje każdy kolejny dzień i przypomina, że uwagę powinniśmy skupić tylko na tym, na co mamy wpływ. Według tej podstawowej zasady zaplanujesz dzień, miesiąc i rok — każda strona zachęca do myślenia i planowania w ten sposób.
W górnej, głównej części każdej strony jest miejsce na rozplanowanie rzeczy zależnych od nas — rzeczy, które planuję, muszę, chcę i mogę zrobić. Wpisujemy tam wszystkie spotkania, imprezy, zoomy, randki i wizyty u dentysty. Natomiast dół strony — wykropkowana przestrzeń — to miejsce na zapisanie tych rzeczy, które musimy umieścić poza sobą, bowiem nie zależą od nas. Matura syna. Wyniki badań. Mecz polskiej reprezentacji (to zwłaszcza).
Wszystko to jest opisane dokładnie w odautorskim wstępie. Są tam dokładne wskazówki jak korzystać z kalendarza, stoickie kalibracje i streszczenie zasad.
Wskazówki, ale nie nakazy. Bowiem „Kalendarz” prowadzi za rękę, ale niczego nie narzuca. Daje schemat stoickiego myślenia, ale wypełniasz go własną treścią. Ja osobiście wszystkie swoje książki napisałem właśnie jako codzienne notatki, prowadzone przez lata. Jak to mówią: u mnie działa!

„Z RANA POPATRZEĆ KU NIEBU”?

Tak zalecał Marek Aureliusz i tego warto się trzymać. Kalendarze wzięły się przecież z obserwacji astronomicznych, z tego, co ponad nami. Rytmy dni, rytmy nocy, Księżyc, który spiętrza przypływ, obroty sfer niebieskich. Spojrzenie w niebo uporządkowało człowiekowi kalendarz, ale może też uporządkować duszę.
Dlatego wykorzystałem swoje wykształcenie — jestem również magistrem astronomii! — i umieściłem w „Kalendarzu” przypomnienia o różnych zdarzeniach na niebie i ziemi. Z „Kalendarza” dowiesz się, kiedy warto popatrzeć w niebo, ale dowiesz się też jaki jest stoicki sens dni zwykłych i niezwykłych — walentynek, Blue Monday, i innych.

JAK DOKŁADNIE WYGLĄDA KALENDARZ?

„Kalendarz stoicki” utrzymany jest w duchu modernizmu, opiera się na geometrycznych kształtach i pełnych barwach, przywodząc na myśl stoicki czyn i aktywne działanie.

Wykorzystana czcionka to Futura — geometryczny, bezszeryfowy, jednoelementowy i proporcjonalny krój pisma, ikona modernistycznego projektowania z 1927 roku. Ponadczasowa i funkcjonalna. Sznyt i rzemieślnicza perfekcja.
Okładka wykonana jest z papieru Rives Design Corn o niepowtarzalnej fakturze z precyzyjnym tłoczeniem. Jest on kaszerowany (łączony) z papierem Olin Rough High White dla zwiększenia sztywności okładki. Wnętrze kalendarza to tenże papier Olin Rough High White — papier o przyjaznym dla oka kolorze, spójnej strukturze, która nie przepuszcza tuszu oraz szorstkiej, wygodnej do pisania fakturze.
Kalendarz ma bardzo funkcjonalną oprawę otabind, można go wygodnie rozłożyć na płask. Dzięki temu planowanie i robienie notatek zawsze będzie wygodne i przyjemne.

CO INNI O TYM MYŚLĄ?

„[Stoicyzm reformowany] pozwala poczuć grunt pod nogami. Poczuć, że świat nie całkiem oszalał”
Patrycja
„Dla mnie najlepsza filozofia użytkowa, konkretna. Chyba najważniejsze: pomógł trwać w trzeźwości”.
Wojtek
„Czytam Twoje rzeczy, jak potrzebuję odpieprzyć się od siebie samej”.
Ania
„Mega motywujące! […] Dziękuję za wszystkie książki”.
Adam
„Łatwiej mi […] poradzić sobie ze stresem, łatwiej nie przyjmować na siebie emocji czy nastrojów innych ludzi, łatwiej odciąć się od męczącej gorączki (posiadania, bycia kimś/jakimś/gdzieś). […] Uważam siebie za stoika in spe […] Dziękuję za książkę i wpisy na FB. To jest potrzebne i ważne”.
Magda
„Byłam na wyczekiwanych wakacjach w Szklarskiej Porębie. W pierwszym dniu wyjazdu uszkodziłam sobie nogę […] i kolejne 8 dni miałam siedzieć i martwić się o nogę i zmarnowane wakacje. Na szczęście miałam ze sobą Twoją książkę”.
Agata
„Całkiem znośna lekkość bytu się zrobiła. Zawsze ceniłem realizm i zdrowy rozsądek — teraz trochę bardziej wiem dlaczego”.
Stefan
„Stoicyzmem trzeba się otaczać, żeby ciągle sobie [go] przypominać i nabierać nawyków”.
Marta
„Stoicyzm reformowany jest jedyną […] platformą okiełznania naszego narodowego zwyczaju odbijania się od ściany do ściany w każdej sprawie”.
Paweł
„[Stoicyzm] przewartościował moje myślenie, otworzył oczy na niezależny ode mnie świat, chyba dzięki temu otworzyłam się na ludzi”.
Ania
„Wdrażanie stoickich zasad do mojej codzienności przyniosło mi niebywałą ulgę, ukojenie, wytchnienie — jak zwał, tak zwał”.
Anna
„[Stoicyzm] pomógł mi odnaleźć szczęście w prostym życiu. […] Dziękuję za to, że piszesz.”
Michał

KIM JEST AUTOR?

Dr Piotr Stankiewicz (ur. 1983), „pierwszy stoik III RP”, pisarz i filozof. Związany z Uniwersytetem Warszawskim, twórca stoicyzmu reformowanego, członek steering committee w globalnym zespole „Modern Stoicism”. Autor amerykańskich i polskich książek o stoicyzmie, książek o życiu w Polsce i o życiu w ogóle. Od piętnastu lat w stoicyzmie, autor setek artykułów o stoikach i nie tylko. Publikuje m.in. na łamach „Przekroju”, „Tygodnika Powszechnego”, „Kultury Liberalnej”, „The Stoic” i na stronie autorskiej. Mieszka pod Warszawą, nie pije, pisze. Więcej tutaj.

UWAGA! PEŁNY PAKIET STOIKA

Razem z „Kalendarzem” kup „Dziennik reformowanego stoika” — nową książkę o stoicyzmie, kontynuację bestsellerowej „Sztuki życia według stoików”! Dowiesz się z niej jak:

155 PLN
99 PLN
  • dowiesz się z niego jak z nowym rokiem zacząć nowe życie
  • zaplanujesz każdy dzień według rzeczy zależnych i niezależnych od Ciebie
  • wykonanie przyjemne i porządne: posłuży przez cały rok
  • idealny na Nowy Rok, idealny pod choinkę!

SOKRATEJSKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI (CZYLI FAQ)

„Kalendarz stoicki” pełni funkcje i kalendarza i planera. Zaplanujesz w nim dzień, miesiąc i rok według stoickich procedur. Zorganizujesz swój czas dzieląc rzeczy na zależne i niezależne od Ciebie. Ogarniesz swoje życie według wskazówek starożytnych stoików, którzy byli w tym naprawdę dobrzy!

Ale też zanotujesz wszystkie swoje myśli, plany i pomysły. Przestrzeń kalendarza jest z góry podzielona według stoickiej zasady zależne vs. niezależne, co ułatwi kalibrowanie działań i  podejmowanie decyzji. Specjalnie dobrany, fakturowany papier Olin Rough High White jest przyjazny dla oka i miły w dotyku — zaprasza, żeby w nim pisać!

Kalendarz zawiera precyzyjny wstęp, w którym opisuję w jaki sposób planować i żyć po stoicku, jak też stoickie komentarze do istotnych dat w ciągu roku. Plus wskazówki astronomiczne. Bo zawsze warto popatrzeć w niebo, żeby przypomnieć sobie o obiegu pierwiastków i ciał niebieskich. Ale są dni i noce, w które szczególnie warto — i o nich przypomni Kalendarz stoicki”.

Kalendarz obejmuje rok 2023. Jest przygotowany w układzie klasycznym, tj. jeden tydzień = dwie strony. Po lewej poniedziałek, wtorek i środa, po prawej czwartek, piątek i weekend. Dodatkowo jest oczywiście „rozkładówka” całego roku i każdego kwartału.

Kalendarz ma 144 strony i rozmiary brutto 239 x 182 x 13.5 mm. Innymi słowy: taki w sam raz poręczny!

Każdy Kalendarz” kupiony przed 11:00 w dzień roboczy wysyłamy jeszcze tego samego dnia. Kupiony po 11:00 — następnego dnia rano.

Tak, oczywiście! Do każdego zamówienia wystawiam fakturę.

Tak! Wystarczy odkliknąć odpowiednią opcję kupując.

Pełny pakiet, do wyboru do koloru — kurier Poczty Polskiej, kurier DPD, paczkomat InPost.

Tego — niestety! —  żadne narzędzie nie zagwarantuje. To jest droga, którą każdy musi przejść samemu. Ale „samemu” to nie znaczy bez wskazówek i mapy. Kalendarz stoicki” i Dziennik reformowanego stoika” pełnią właśnie tę rolę.

I tak i nie. Oczywiście tak, bo zajmuję się tym od lat i wiem o temacie pewnie więcej niż ktokolwiek w Polsce. Siedzę w temacie stoików od 2006 roku i mam solidny wgląd, jak to wszystko działa. Natomiast nie, w tym sensie, że nie uważam, że pozjadałem wszystkie rozumy.

Anegdota: nie piję alkoholu od 2010 roku. W trzynastym roku tej abstynencji rozmawiałem z przyjaciółką, której właśnie minął rok niepicia. Konkluzja rozmowy była taka, że jestem może „arytmetycznie” bardziej doświadczony i służę wszelką pomocą i radą. Ale to, że jestem na tej drodze dalej, że mam przeczytane i przemyślane więcej, to nie znaczy, że jestem jakimś ideałem.

I ze stoicyzmem jest tak samo. Nie ma objawień. Jest praktyka. Praktyka, którą planujemy w Kalendarzu.

Niestety nie, bo nie miałoby to sensu w przypadku Kalendarza”. Idea jest taka, że to ma zachęcać do pisania ręką po fizycznym papierze, żeby choć na chwilę odłączyć się od świecących prostokątów. I jest ładne i przyjemne w dotyku — ten papier Olin Rough High White i tak dalej. To da się osiągnąć tylko w fizycznym Kalendarzu”.

Niestety nie… Nie prowadzę sprzedaży poza Polską. Rada: zamów go do kogoś ze znajomych/rodziny mieszkającej w Polsce.

Oczywiście! Napisz na adres sklep@piotrstankiewicz.pl!  Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 24 godzin (roboczych).

Tego dowiesz się z książki Dziennik reformowanego stoika”, którą kupisz w pakiecie z Kalendarzem”!

Zachowaj stoicki spokój!

Zachowaj stoicki spokój!

Wszystko jest tutaj bezpieczne — Twoje dane są zabezpieczone, a dane osobowe przetwarzane zgodnie z RODO.

Social media

Copyright © 2022 Dr Piotr Stankiewicz